„AXOR Edge“ – išskirtinis brangakmenis vonioje

Praėjus 13 metų po pirmosios bendros kolekcijos su prancūzų dizaineriu Jean-Marie Massaud, AXOR pristatė naują vandens maišytuvų kolekciją „AXOR Edge“ – prabangią geometrinių formų ir itin tikslaus apdirbimo simbiozę. Dizainerio kurta kolekcija peržengia ribas tarp estetikos ir technologijos: asimetriškai sujungti kubai pasirodo kaip įspūdingas brangakmenis.

Apdirbimo deimantais metu sukuriamos itin tikslios linijos ir paviršiai. „AXOR Edge“ kolekcijos maišytuvai papuošti ornamentų struktūra, o jų išskirtinę prabangą ir puošnumą pabrėžia „AXOR FinishPlus“ poliruoti paviršiai. Kolekciją sudaro maišytuvai praustuvui, voniai, dušui ir bide.

Dizainas: geometriškas, architektūriškas ir asimetriškas

„AXOR Edge“ tuo pat metu masyvus ir delikatus: simetriškos linijos ir paviršiai sujungiami asimetriškai. Ornamentais papuošti trijų dydžių maišytuvai sukuria naują lytėjimo potyrį, su maksimaliai daug blizgesio ir spindesio.

Norintiems išskirtinės išvaizdos „AXOR Edge“, maišytuvai siūlomi su daliniu paviršiaus ornamentu. Asmeniniai patobulinimai galimi naudojant septynias poliruotas „AXOR FinishPlus“ paviršių spalvas: nuo poliruoto aukso iki poliruoto juodojo chromo. Šie maišytuvų paviršiai yra gaminami AXOR gamykloje specialiose vakuumo kamerose, naudojant aukščiausio technologinio lygio PVD procesus. Fizinio garų nusodinimo (PVD) technologija užtikrina paviršiaus patvarumą, atsparumą ir ilgaamžiškumą. Tačiau svarbiausia, jie suteikia ypatingo spindesio ir spalvingumo prabangioms vonioms.

„Bendradarbiaudami su AXOR visada siekiame sukurti kuo geresnį vartojimo potyrį. Su „AXOR Edge“ mes radome būdą, kaip patenkinti nagingumo ir unikalumo poreikį bei sukurti skulptūrą iš kasdienio objekto. Tai daugiau nei maišytuvai. Kiekvienas kolekcijos objektas yra brangakmenis, šedevras, unikalus architektūrinis objektas, sukurtas iš žalvario bloko ir aprengtas asmeniškai pritaikyta apdaila. Iš tiesų, tai funkcionalus meno kūrinys, kuris su jumis dalinasi intymiomis akimirkomis. Tai yra mano prabangos suvokimas“, – sako Jean-Marie Massaud.

Technologija: preciziškas tikslumas prabangos blizgesio pagrindas

Aukščiausio technologinio lygio deimantinės pjovimo mašinos sukurtos specialiai AXOR Edge gamybai užtikrina plokštumų ir kampų tikslumą.  Kosmoso ir lazerių pramonėje naudojami įrenginiai su deimantinėmis galvutėmis nufrezuoja kampus tiksliai 45 laipsnių kampu. Subtilios konstrukcinės detalės taip pat sukurtos itin tiksliai: deimantais žalvaris nupoliruojamas mikrono tikslumu. Linija po linijos tuo pačiu būdu nubrėžiamos itin tikslios piramidės, sukurdamos šviesos ir šešėlių žaismą ir taip pabaigdamos šį manieringą brangakmenį.

Interviu su Jean-Marie Massaud: apie save ir AXOR

Papasakokite apie save. Kaip tapote dizaineriu?

Esu kilęs iš paprastos šeimos. Gimiau Tulūzoje, turiu mokslinį technologinį išsilavinimą. Mokiausi inžinerijos mokykloje aviacijos inžineriją, tačiau tai buvo labai specializuotas mokslas. Būdamas maždaug 19-os metų atradau dizainą ir pagalvojau: kas gi tai? Tai juk tobulas darbas, lyg atostogos, kur viskas įskaičiuota. Gali su projektais daryti ką tik nori, su bet kokiais projektais.

Kas jums yra dizainas? Kaip jį suprantate?

Man dizaine svarbiausia kontekstas. Jis gali būti labai platus, gali būti siauras, fokusuotas. Taip pat reikia matyti gaires. Tai gali būti kultūriniai, ekologijos, ekonominiai dalykai, tačiau yra ir kitų gairių, kurios atrodo itin paradoksaliai. Kai išsiaiškini gaires, tereikia atrasti paprastą sprendimą, kaip viską sulieti į vieną – tai yra elegantiškas dizainas.

Turite aiškią gyvenimo filosofiją. Ar ji daro įtaką darbui studijoje?

Šiais laikais visi dirba 24 valandas per parą, ypač kūrybininkai, nes smegenys nuolat veikia. Jei visą laiką dirbame, tai dirbkime atostogaudami. Pradėjau daug keliauti, gyvenau Pietų Prancūzijoje. Šiuo metu turiu ryšį su savo komandą per iPad Pro. Galiu dirbti būdamas miške, kalno viršūnėje, jūroje. Mes dirbame laisvai, bet kartu. Kažkas yra Nante, kiti – Paryžiuje. Aš – St. Paul de Vence. Tačiau mes visi turime ryšį. Tik tiek. Mes dalinamės tokiu gyvenimu ir darbu. Svarbu dalintis tarpusavyje.

Papasakokite apie naujausią projektą, kurį kūrėte AXOR

Naujoje „AXOR Edge“ kolekcijoje mes tyrinėjome ekstremalaus tobulumo ribas. Unikalumo, nepaklūstančio standartams. Emociją norėjome sukurti stebindami žmones. Kai kokybė privaloma, komptencija priklauso, emocija turi būti svarbiausia. Mes dalinamės savo patirtimi, ką reiškia gyventi tobulame pasaulyje, iš kurio geriausi architektai ir dekoratoriai semiasi idėjų. „AXOR Edge“ gali būti šios unikalios kompozijos dalimi.

Kas jus įkvėpė sukurti „AXOR Edge“?

Prancūzijoje gilios arts décoratifs tradicijos. Architektai dirba su labai daug supernagingų meistrų ir skulptorių kurdami, pavyzdžiui, fasado audinį. Mes pagalvojome: ok, AXOR yra aukščiausios kokybės prekės ženklas. Patyrinėkime kai kuriuos procesus ir sukurkime čiaupą, kuris ne tik išliejamas ir nupoliruojamas. Sukurkime skulptūrą!

Kas jums yra prabanga?

Man prabanga – kokybė ir meistriškumas, be jokios abejonės. Tačiau prabangoje yra papildomos vertės. Tai kultūros, paveldo sluoksnis, kuris atsiskleidžia šiuolaikiniame pasaulyje. Tai kita dimensija – galbūt ji nėra būtina, tačiau ji spinduliuoja kultūrą.

Papasakokite apie bendrabarbiavimą su AXOR

Norint įgyvendinti tokio lygio projektą, privalai turėti resursų, be to, reikia pasitikėjimo. Pasitikėjimo kurti visiškai naują įrangą, tikslią mikrono lygiu. Štai ką reiškia dirbti su tokiu išskirtiniu parnertiu kaip AXOR. Mes esame prabangių laikrodžių gamybos lygyje. Tačiau tuo pat metu leidžiame visiems klientams pasirinkti jam patinkančią apdail

Trumpas dosjė

1990 m. pabaigęs Paryžiaus ENSCI-Les Ateliers Jean-Marie Massaud dirbo prie įvairaus dydžio ir stiliaus projektų. Tarp jų buvo vulkano įkvėptas futbolo stadionas Meksike, ‘Manned Cloud’ orlaivio konceptas įmonei ONERA, taip pat apdovanojimų pelnę kasdienio vartojimo daiktai. Jo darbai siekia atnaujinti subjektą iš naujo permąstant gaires, instinktyviai siekia elegantiškumo ir lengvumo.

Daugiau informacijos apie „AXOR Edge“: www.axor-design.com/axor-edge

Daugiau informacijos apie „AXOR“: axor-design.com

Katalogai atsisiuntimui

2019.03.29